Μελωδίες... Τζαζ στο Λος Αντζελες

Οι Λέικερς είχαν σε κακή μέρα τον Κόμπι Μπράιαντ, γεγονός που οι Τζαζ εκμεταλλεύθηκαν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Ο Κόμπι έμεινε στους 15 πόντους με 3 στα 20 σουτ, ενώ είχε και 7 λάθη.Με τον ηγέτη τους σε κακή μέρα, οι Λιμνάνθρωποι το πάλεψαν, αλλά δεν κατάφεραν να αποφύγουν την ήττα. Ο Πολ Μίλσαπ έκανε καλό ματς με 24 πόντους και οι Τζαζ πήραν τη νίκη.Στην Οκλαχόμα οι Θάντερ δεν δυσκολεύθηκαν ιδιαίτερα απέναντι στους Μπλέιζερς και νίκησαν με 111-95, έχοντας για πρώτο σκόρερ τον Ντουράντ με 26 πόντους.Τέλος, στο Μαϊάμι ο Ντουέιν Ουέιντ πήρε στις πλάτες του τους
Χιτ στην τελευταία περίοδο της αναμέτρησης με τους Μάτζικ και τους οδήγησε στη νίκη με 91-81. Είναι χαρακτηριστικό πως ο Flash σημείωσε στην τελευταία περίοδο τους 14 από τους 31 πόντους που πέτυχε.Αναλυτικά: Σακραμέντο Κινγκς-Μινεσότα Τίμπεργουλβς 115-99 Θόρντον 24 - Λοβ 21 (11 ριμπ.)Μέμφις Γκρίζλις-Ουάσινγκτον Ουίζαρντς 97-92 Γκέι 27 - Γουόλ 25Μαϊάμι Χιτ-Ορλάντο Μάτζικ 91-81 Ουέιντ 31, Μπος 23 - Χάουαρντ 18 (11 ριμπ.)Φίνιξ Σανς-Χιούστον Ρόκετς 99-86 Ρεντ 25 - Σκόλα 18Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ-Πόρτλαντ Τρέιλ Μπλέιζερς 111-95 Γουέστμπρουκ 28, Ντουράντ 26 - Κρόφορντ 23Λος Άντζελες Λέικερς-Γιούτα Τζαζ 99-103 Μπάινουμ 33 (11 ριμπ.), Γκασόλ 18 (10 ριμπ.) - Μίλσαπ 24