Μέγερι: Θέλουμε καλό αποτέλεσμα ενόψει ρεβάνς στη Λεβάντε

Πιο σίγουρος για τον εαυτό του νιώθει παιχνίδι με παιχνίδι ο Μπάλας Μέγερι, που τόνισε πως ο Ολυμπιακός θα πάει στη Λεβάντε για να πάρει ένα καλό αποτέλεσμα ενόψει της ρεβάνςΟ ούγγρος τερματοφύλακας μίλησε για την εξαιρετική του επέμβαση στο τέλος του αγώνα, όταν και κράτησε το 1-0 υπέρ του Ολυμπιακού στην Τρίπολη, αλλά και για το πρώτο ματς με τη Λεβάντε για τους "32" του Europa League.Οι
δηλώσεις του Μέγερι: "Στην φάση της απόκρουσης που έκανα στο τέλος είδα την πορεία της μπάλας. Ας πούμε ότι ήταν λίγο αργή και έτσι είχα τον χρόνο να αντιδράσω και να αποκρούσω.Σε τέτοια ματς είναι μία καλή ευκαιρία να δείξεις κάτι και το να αποκρούεις στο τελευταίο λεπτό κρατώντας τη νίκη και τους 3 βαθμούς είναι σημαντικό. Είναι καλό για την ομάδα και για μένα. Πήγαμε καλά σε όλο τον αγώνα και προσπαθήσαμε πολύ. Πιστεύω όταν προσπαθείς και δεν τα παρατάς μπορεί να σκοράρεις στο τελευταίο λεπτό και αυτό σου δίνει αυτοπεποίθηση για το μέλλον και καλό ομαδικό πνεύμα.Αγώνα με τον αγώνα νιώθω πιο σίγουρος και έχω περισσότερη αυτοπεποίθηση. Σε τέτοιους αγώνες όταν μπορείς να κερδίζεις με ανέπαφη την εστία σου αποκτάς μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση. Όσο για την Λεβάντε θα πάμε εκεί και θα προσπαθήσουμε για το καλύτερο. Θέλουμε να πάρουμε καλό αποτέλεσμα για την ρεβάνς".