Μεγάλο διπλό στον Πύργο η Επισκοπή

Σπουδαία νίκη πέτυχε η Επισκοπή, επικρατώντας 2-1 του Πανηλειακού στον Πύργο στην αναμέτρηση που άνοιξε την αυλαία της 12ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο της Football League. Δύο γκολ στις καθυστερήσεις -ένα για κάθε ομάδα!Το σκορ άνοιξε 66ο λεπτό ο Σουμπασάκης με πλασέ, ύστερα από συνεργασία με τον Γκονζάλες στην αντεπίθεση, για να... πάρει φωτιά το ματς στο τέλος. Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Κοτσώνης με
κεφαλιά ισοφάρισε και λίγα δευτερόλεπτα αργότερα ήρθε ο κορυφαίος των φιλοξενουμένων, Γκονζάλες να πλασάρει τον Πίτκα για το 2-1.Με τη νίκη αυτή η Επισκοπή ανεβαίνει στην 4η θέση με 20 βαθμούς, έχοντας βέβαια ματς περισσότερο. Στην αντίπερα όχθη, τέσσερα παιχνίδια χωρίς νίκη συμπλήρωσε ο Πανηλειακός, που βρίσκεται στην 8η θέση με 11 βαθμούς.Πανηλειακός (Π. Δημητρίου): Πίτκας, Σαραμαντάς, Λιόσης, Λίτσος, Κοτσώνης, Χαλούλος, Πίνγκλα, Μπιτάνγκ, Νάστος, Κωνσταντινίδης, Σταματής.Επισκοπή (Κ. Ανυφαντάκης): Καλογεράκης, Βουρβαχάκης, Μανουσάκης, Βιδάλης, Σπαθάρας, Δελήμπασης, Γκονζάλες, Σελινιωτάκης, Σουμπασάκης, Βελονάκης, Μαρτσάκης.