Με υπογραφή Φάρμαρ η Αναντολού Εφές, 63-60 την ΤΣΣΚΑ

Με πρωταγωνιστή τον Τζόρνταν Φάρμαρ, η Αναντολού Εφές έκανε την ανατροπή στο τέλος και επικράτησε με 63-60 της ΤΣΣΚΑ Μόσχας στην Κωνσταντινούπολη, στο πλαίσιο της όγδοης αγωνιστικής του Top 16 της Euroleague.Πρώτος σκόρερ για την ομάδα του Μαχμούτι ήταν ο Φάρμαρ, με 15 πόντους και τον ακολούθησε ο Τζαμόντ Λούκας, με 14 πόντους. Για το συγκρότημα του Μεσίνα, οι 26
πόντοι που πέτυχε ο Τεόντοσιτς δεν ήταν αρκετοί.Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας ξεκίνησε καλύτερα την αναμέτρηση και στο 7' κατάφερε να χτίσει μία διαφορά 10 πόντων (20-10), με πρωταγωνιστή τον Σάσα Κάουν. Ωστόσο, η Εφές αντέδρασε και κατάφερε να μειώσει σε 16-22, στο τέλος του δεκαλέπτου. Μέτριο ήταν το θέαμα που παρουσίασαν οι δύο ομάδες στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τους φιλοξενούμενους να διατηρούν το προβάδισμα τους και να πηγαίνουν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με +8 (34-26). Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν στην τρίτη περίοδο, μείωσαν ακόμα και στον πόντο (37-38) στο 25', αλλά στο 30' η ΤΣΣΚΑ ξέφυγε εκ νέου με πέντε (46-41). Σε θρίλερ εξελίχθηκε η τέταρτη και τελευταία περίοδος, με την ΤΣΣΚΑ να προηγείται με 51-50 στο 35'. Oι δύο ομάδες συνέχισαν να εναλλάσσονται στο σκορ, αλλά 16'' πριν το τέλος, χάρη σε πέντε συνεχόμενους πόντους του Φάρμαρ, η Εφές πήρε κεφάλι με 61-58. Στην επόμενη επίθεση, ο Τεόντοσιτς αστόχησε, αλλά ο Παπαλουκάς πήρε το επιθετικό ριμπάουντ και ο Τεόντοσιτς μείωσε σε 60-61. Ο πρωταγωνιστής των τούρκων, Φάρμαρ, διαμόρφωσε το τελικό 63-60, με δύο βολές. Ο Ζόραν Ερτσενγκ αρχικά και ο Μίλος Τεόντοσιτς στην συνέχεια, αστόχησαν σε διαδοχικά τρίποντα στην προσπάθειά τους να πάνε το ματς στην παράταση. Τα δεκάλεπτα: 16-22, 10-12, 15-12, 22-14.