Με σούπερ Ιλιτς, ο ΠΑΣ 3-0 την Αναγέννηση Γιαννιτσών

20:49 8/8/2012 - Πηγή: Sport.gr
 Ο Γιάννης Χριστόπουλος παρέταξε τον ΠΑΣ με σύστημα 4-2-3-1. Ο Ταμπάσης κάτω από τα δοκάρια, αριστερό μπακ ο Πάντος, δεξί μπακ ο Αυγενικού, κεντρικό αμυντικό δίδυμο οι Κολοβέτσιος και Οικονόμου, αμυντικά χαφ οι Κεϊτά και Γανωτής, αριστερά στα χαφ ο Κωστάκης, δεξιά ο Παππάς και στον άξονα ο Γιάκος πίσω από τον Τοπούζη που είναι στην κορυφή της επίθεσης.Οι Ηπειρώτες άνοιξαν το σκορ στο 14ο λεπτό με δυνατό
σουτ του Αυγενικού από πλάγια δεξιά που νίκησε τον Καραογλανίδη και έκανε το 1-0.Στο 51' έγινε το 2-0 με το παρθενικό γκολ του Ιλιτς με τη φανέλα του ΠΑΣ. Ο Νικλητσιώτης έκανε την παράλληλη πάσα και ο Σέρβος επιθετικός με πλασέ σε κενή εστία έγραψε το 2-0.Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Ιλιτς πέτυχε και δεύτερο γκολ με εκπληκτικό τρόπο. Ντρίπλαρε 2 αμυντικούς των Γιαννιτσών και με πλασέ στην αντίθετη γωνία πέτυχε το 3-0.ΠΑΣ Γιάννινα: Ταμπάσης (62' Φέγκρους), Πάντος (56' Κοροβέσης), Γανωτής, Οικονόμου, Κολοβέτσιος, Κεϊτά, Αυγενικού, Παππάς (46' Νικλητσιώτης), Τοπούζης (46' Ίλιτς), Κωστάκης (73' Ιωάννου), Γιάκος.Αναγέννηση Γιαννιτσών: Καραογλανίδης, Σκέμπης, Σερέτης, Σπαθάρας, Μπουτζίκος, Μπαξεβάνος, Ιορδανίδης, Τζούκιτς, Στεργίδης, Στεφανίδης (62' Παλαιολόγος), Γιόγιος (46' Καρακάσογλου).]]>