Με νίκες του Παναθηναϊκού και του Ηρακλή ολοκληρώθηκε η κανονική περίοδος της Α1 γυναικών

Με την κατάσταση στην κορυφή να έχει ήδη κριθεί εδώ και καιρό η κανονική περίοδος της Α1 γυναικών ολοκληρώθηκε, με Παναθηναϊκό και Ηρακλή να παίρνουν νίκες απέναντι σε Μαρκόπουλο και Κερατέα αντίστοιχα. Την τέταρτη θέση εξασφάλισε ο Πανελλήνιος, ενώ ο Πανιώνιος παίρνοντας το τρίποντο σκαρφάλωσε στην πέμπτη θέση, εκμεταλλευόμενος την ήττα του Μαρκόπουλου.

Μαρκόπουλο-Παναθηναϊκός: 0-3Περίπατο έκαναν οι πράσινες στο Μαρκόπουλο, επικρατώντας 3-0 της τοπικής ομάδας. Τα κορίτσια του Τάκη Φλώρου, έχοντας ήδη εξασφαλίσει την δεύτερη θέση στην κανονική περίοδο έπαιξαν χαλαρά, με τον τεχνικό της ομάδας να δίνει χρόνο συμμετοχής σε όλες τις παίκτριες. Οι γηπεδούχοι από την άλλη με εξαίρεση το τρίτο σετ δεν μπόρεσαν να πιέσουν τις νταμπλούχες, χάνοντας την ευκαιρία να πλασαριστούν στην πεντάδα της κορυφής.

Τα σετ διαμορφώθηκαν ως εξής: 16-25, 22-25, 25-27Αναλυτικά οι συνθέσεις των ομάδων:ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ (Λυκούδης): Ν. Γκαραγκούνη 11π. (1 άσος, 10/17 επ.), Δρούγκα 3 (3/4 επ.),