Με κορυφαίους τους Εστογιανόφ και Κούτσι ο Πανιώνιος νίκησε 3-0 την Κέρκυρα

Με δημιουργό τον Εστογιανόφ και εκτελεστές τους Κούτσι και Γουνδουλάκη, ο Πανιώνιος πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Κέρκυρας, η οποία παραμένει χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα. Οι κυανέρυθροι επικράτησαν με 3-0, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής, ενώ η Κέρκυρα προβλημάτισε ιδιαίτερα με την απόδοσή της και έχει μόλις έναν βαθμό σε τέσσερα ματς. Το πρώτο ημίχρονο ήταν
κακό από πλευράς ποιότητας, με την Κέρκυρα να έχει την πρωτοβουλία στο ξεκίνημα, αλλά χωρίς να δημιουργεί σημαντικές ευκαιρίες μπροστά στην εστία του Ελευθερόπουλου.Ούτε, όμως και ο Πανιώνιος έδειχνε ιδιαίτερα απειλητικός. Ο ρυθμός του αγώνα δεν ήταν καλός και οι φάσεις λίγες. Σε μία αδράνεια της άμυνας της Κέρκυρας, όμως, ο Φαμπιάν Εστογιανόφ, δεν έχασε την ευκαιρία να δείξει το ταλέντο του.Μπήκε στην περιοχή των γηπεδούχων και τη στιγμή που κλείστηκε, πάσαρε στον ανενόχλητο, Κούτσι, ο οποίος έκανε χωρίς πρόβλημα το 1-0 στο 34ο λεπτό.Η Κέρκυρα πίεσε για την ισοφάριση πριν βγει το ημίχρονο, αλλά δεν κατάφερε να απειλήσει ουσιαστικά την εστία του Ελευθερόπουλου.Η εικόνα του ματς δεν άλλαξε ούτε στο δεύτερο ημίχρονο, αν και ο Μπάντοβιτς πέρασε από νωρίς τον Μαζνόφ στη θέση του Αγρίτη και τον Γιάντση στη θέση του Καλαντζή. Η Κέρκυρα, ναι μεν είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά από δημιουργικής πλευράς δεν παρουσίασε τίποτα αξιόλογο.Ο Πανιώνιος είχε τον έλεγχο του ματς και ήταν μάλιστα αυτός που δημιούργησε την καλύτερη ευκαιρία, την ώρα που η Κέρκυρα... καιγόταν για το γκολ. Ο Κουμορτζί σούταρε στο 69` έξω από την περιοχή, ο Γκαλίνοβιτς απέκρουσε, αλλά η μπάλα έφτασε στον Εστογιανόφ, ο οποίος από πλεονεκτική θέση σούταρε άουτ.Η απάντηση της Κέρκυρας ήρθε στο 72`, με κεφαλιά του Μπάρκογλου, την οποία όμως απέκρουσε ενστικτωδώς ο Ελευθερόπουλος. Η φάση αυτή έδωσε στην Κέρκυρα το δικαίωμα να ελπίζει πως μπορεί να ισοφαρίσει το ματς, αλλά ο Κούτσι έβαλε τέλος στα όνειρα των γηπεδούχων.Οπως και στη φάση του πρώτου γκολ, έτσι και σε αυτή του δεύτερου, ο Εστογιανόφ τροφοδότησε με τον Κούτσιο, ο οποίος με κεφαλιά έκανε το 2-0 για τον Πανιώνιο στο 78ο λεπτό.Μετά το δεύτερο γκολ οι παίκτες της Κέρκυρας ουσιαστικά κατέρρευσαν και η χαριστική βολή ήρθε στο 82ο λεπτό, όταν ο Εστογιανόφ... σέρβιρε στον Γουνδουλάκη και αυτός με ωραίο σουτ έγραψε το τελικό 3-0.