Με ήρωα τον Χαλκιά ο ΠΑΟΚ έφυγε νικητής (0-3) από τον Βόλο

Ο ΠΑΟΚ έπεσε από το... Πήλιο και όχι μόνο δεν έπαθε τίποτα, αλλά βρήκε και πορτοφόλι! Ο Δικέφαλος του Βορρά, αν και κατώτερος του Ολυμπιακού Βόλου, ευτύχησε να προηγηθεί με τον Λίνο στην πρώτη του επίσκεψη στα καρέ των γηπεδούχων, με ένα γκολ που ξεσήκωσε θύελλα διαμαρτυριών στους βολιώτες, κατόπιν άντεξε στον... βομβαρδισμό των παικτών του Σάκη Τσιώλη, με τον Κώστα Χαλκιά να αναδεικνύεται σε ήρωας και κόντρα στην ροή του αγώνα σημείωσε και δεύτερο τέρμα με τον Αντελίνο Βιεϊρίνια λίγο πριν βγει το ημίχρονο. Οι ερυθρόλευκοι έχασαν κι άλλες ευκαιρίες στην επανάληψη, αλλά δεν μπόρεσαν να ξαναμπούν στο ματς και ο ΠΑΟΚ με ένα ακόμη γκολ του Σαλπιγγίδη στο φινάλε, έφυγε με τους τρεις βαθμούς (0-3) από το Πανθεσσαλικό επικρατώντας για πρώτη φορά μετά από 37 χρόνια σε βολιώτικο έδαφος!