Με γκολ του Ζαϊρί ο Ολυμπιακός επικράτησε 1-0 του Πανιωνίου στο Καραϊσκάκη

Δεν πέρασαν πάρα 260 αγωνιστικά λεπτά από την στιγμή που ο Βιεϊρίνια άφηνε τον Ολυμπιακό 8 βαθμούς μακριά από την κορυφή. Οι πρωταθλητές Ελλάδας ωστόσο, πάτησαν γκάζι και με ντεμαράζ διαρκείας υπέταξαν και τον Πανιώνιο 1-0 και πετυχαίνοντας την ολική επαναφορά, βρέθηκαν για πρώτη φορά φέτος στο ρετιρέ, έστω και με αγώνα περισσότερο. Οι ερυθρόλευκοι, στο ντεμπούτο του Ζίκο μπροστά στο κοινό της ομάδας, ήταν εξαιρετικοί στο α’ ημίχρονο, δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες και ο Ζαϊρί που χάρισε τη νίκη, απέδειξε ότι σκοράρει κιόλας. Στην επανάληψη, έχασαν την φρεσκάδα τους, γεγονός που προσπάθησαν να εκμεταλλευτούν οι κυνάρυθροι. Δεν τα κατάφεραν όμως και μετά από 5 αγωνιστικές παραμένουν χωρίς νίκη.