Με γκολ του Γκαρσία ο ΠΑΟΚ νίκησε στην Καβάλα 1-0

Την αγωνιστική του άνοδο πιστοποίησε ο ΠΑΟΚ στο Ανθή Καραγιάννη και μπροστά σε 5000 φίλους του, που έδωσαν βροντερό παρών. Μετά το διπλό στο Παγκρήτιο, το συγκρότημα του Μάκη Χάβου νίκησε 1-0 την Καβάλα και σημειώνοντας την τρίτη του διαδοχική νίκη, σκαρφάλωσε ακόμα πιο ψηλά στον βαθμολογικό πίνακα. Το γκολ, που χάρισε τους τρεις βαθμούς, σημείωσε ο Πάμπλο Γκαρσία στο 13',
ενώ οι θεσσαλονικείς θα μπορούσαν στο α' 45λεπτο να πετύχουν κι άλλο τέρμα, με τον Γκαλίνοβιτς όμως να διατηρεί την ομάδα του στο παιχνίδι. Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε, αλλά ο Δικέφαλος χάρη στην καλή του αμυντική λειτουργία κράτησε το μηδέν και το τρίποντο. Δέκα λεπτά χρειάστηκε ο ΠΑΟΚ για να βρει τα πατήματά του και να επιβάλλει τον ρυθμό του, αφού στα πρώτα λεπτά τη πίεση των γηπεδούχων δεν του επέτρεπε να αναπτύσσεται σωστά. Στην πρώτη του όμως ευκαιρία, ευτύχησε και με τη βοήθεια της τύχης να ανοίξει το σκορ στο 13' και να γίνει κυρίαρχος του αγώνα. Ο Φωτάκης έστρωσε στον Γκαρσία και αφού το σουτ του κόντρα