Με γκολ των Φωτάκη και Σαμαρά η Ελλάδα νίκησε στην Αυστρία με 2-1 σε φιλική αναμέτρηση

Με σκόρερ και πρωταγωνιστές τους Φωτάκη και Σαμαρά (από ένα γκολ και μία ασίστ), αλλά και πολλά νέα πρόσωπα, η Εθνική μας ομάδα επικράτησε με 2-1 της Αυστρίας στο Ερνστ Χάπελ της Βιέννης και ο Φερνάντο Σάντος διεύρυνε το αήττητο σερί του στον πάγκο της γαλανόλευκης (4 νίκες, 2 ισοπαλίες). Μετά από ένα κακό α' ημίχρονο, το αντιπροσωπευτικό μας
συγκρότημα βελτιώθηκε στην επανάληψη και αφού προηγήθηκε με τον άσο της Σέλτικ, πήρε τη νίκη με τον μέσο του ΠΑΟΚ στο 82'. Οι γηπεδούχοι, που διαμαρτυρήθηκαν για ακυρωθέν γκολ, είχαν ισοφαρίσει προσωρινά με τον Φουκς, ενώ ο Τζόρβας, που απόκρουσε και πέναλτι, πραγματοποίησε εξαιρετική επέμβαση στα τελευταία λεπτά, διατηρώντας το ελληνικό προβάδισμα. Με 4-2-3-1 παρέταξε την ελληνική ομάδα ο Φερνάντο Σάντος. Ο Τζόρβας τερματοφύλακας, ο Τοροσίδης αγωνίστηκε στο δεξί άκρο της άμυνας, ο Τζαβέλλας στο αριστερό και κεντρικό αμυντικό δίδυμο ήταν οι Αβραάμ Παπαδόπουλος και Παπασταθόπουλος. Κατσουράνης και Καραγκούνης οι συνδετικοί κρίκοι άμυνας και επίθ