Με γκολ στο 90` η Στουτγκάρδη πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας από την Βόλφσμπουργκ, 1-1

Αν και βρέθηκε να προηγείται για περίπου 50 λεπτά, η Βόλσφμπουργκ έμεινε στο 1-1 με την Στουτγκάρδη στην αναμέτρηση με την οποία ολοκληρώθηκε η 27η αγωνιστική της Bundesliga και έχασε την ευκαιρία να απομακρυνθεί από την 17η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Οι λύκοι, στον πάγκο των οποίων επέστρεψε ο Φέλιξ Μάγκατ, παρουσιάστηκαν καλύτεροι στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα. Ηταν μάλιστα αυτοί που άνοιξαν το σκορ στο 40ο λεπτό με τον Γκραφίτε.Η Βόλφσμπουργκ
διατήρησε τα ηνία του αγώνα και μετά την ανάπαυλα του ημιχρόνου, δημιουργώντας μάλιστα κάποιες ευκαιρίες για να διπλασιάσει τα τέρματά της.Και ενώ όλα έδειχναν ότι θα πανηγύριζε το τρίποντο, ο Νιντερμάιερ είχε άλλα σχέδια και στο 90` ισοφάρισε σε 1-1 χαρίζοντας στην Στουτγκάρδη έναν πολύτιμο βαθμό στην μάχη που δίνει και αυτή για την παραμονή.Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 27ης αγωνιστικής: