Με δύο γκολ του Μήτρογλου ο Ατρόμητος νίκησε 2-1 τον Παναιτωλικό

Τις υψηλές πτήσεις στο πρωτάθλημα συνέχισε ο Ατρόμητος που επικράτησε με 2-1 του Παναιτωλικού στο Περιστέρι, έχοντας για κορυφαίους τους Κώστα Μήτρογλου και Ντένις Επσταϊν. Ο Ελληνας επιθετικός πέτυχε δύο γκολ, είχε και ένα δοκάρι και χάρισε στους κυανόλευκους το τρίποντο. Προσπάθησε ο Παναιτωλικός, αλλά προδόθηκε από τα λάθη της άμυνάς του. Για πέναλτι διαμαρτυρήθηκαν στο φινάλε οι Αγρινιώτες. Ο Παναιτωλικός
μπήκε πιο δυνατά και προσπάθησε στο πρώτο δεκάλεπτο να αιφνιδιάσει με δύο στημένες φάσεις από τον Θεοδωρίδη, αλλά οι Χαριστέας, Κούσας και Εντζεγκουέλε δεν μπόρεσαν να παραβιάσουν την εστία του Ιτάνζ.Ο Ατρόμητος στη συνέχεια πήρε τα ηνία της αναμέτρησης και προηγήθηκε στο 37', όταν ύστερα από φάουλ του Επσταϊν, ο Μήτρογλου αμαρκάριστος στη μικρή περιοχή με προβολή νίκησε τον Μπλάζιτς και έκανε το 1-0.Με πανομοιότυπο τρόπο, οι Περιστεριώτες διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 52ο λεπτό. Από φάουλ του Πίτου Γκαρσία αυτή τη φορά, ο Κούσας στην προσπάθεια του να διώξει έστρωσε στον Μήτρογλου, ο οποίος με αριστερό σουτ από τα δεξιά της περιοχής έστειλε την μπάλα στην αντίθετη γωνία κάνοντας το 2-0.Ο Παναιτωλικός ξαναμπήκε στο παιχνίδι στο 57', όταν από κόρνερ του Θεοδωρίδη, η άμυνα του Ατρομήτου δεν απομάκρυνε, ο Κούσας γέμισε την μπάλα και ο Εντζεκουέλε με κεφαλιά μείωσε σε 2-1.Ο Τεννές ανακάτεψε την τράπουλα ρίχνοντας και τον Καραμαλίκη και τον Σέγε για να φτάσει στην ισοφάριση, όμως ο Ατρόμητος ήταν αυτός που έχασε τις καλύτερες ευκαιρίες για να πετύχει κι άλλο τέρμα, με πιο χαρακτηριστική τη "λόμπα" του Μήτρογλου στο οριζόντιο δοκάρι του Μπλάζιτς στο 72ο λεπτό.Στις καθυστερήσεις οι Αγρινιώτες διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι σε χέρι του Γιαννούλη, αλλά ο διαιτητής έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι, με τον Ατρόμητο να παίρνει τη νίκη με 2-1.