Με 7λεπτη ανατροπή η Σίτι την Τσέλσι

Στον ένα βαθμό επανέφερε την διαφορά της από την πρωτοπόρο Γιουνάιτεντ η Σίτι, που κέρδισε στο ντέρμπι την Τσέλσι με 2-1.Η ομάδα του Ρομπέρτο Μαντσίνι βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο όταν στο 60' ο Κέιχιλ έδωσε το προβάδισμα στους λονδρέζους.Οι "Πολίτες" όμως είχαν απαντήσεις και σε εφτά λεπτά ανέτρεψε το αποτέλεσμα. Ο Αγκουέρο ισοφάρισε στο 78' από το σημείο του πέναλτι και στο 85' ο Νασρί διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.Στις καθυστερήσεις έσωσε τον βαθμό της ισοπαλίας η Τότεναμ στο Γουάιτ Χαρτ Λέιν. Η Στόουκ Σίτι άνοιξε το σκορ στο 75' με γκολ
του Ζερόμ, αλλά τα "σπιρούνια" ισοφάρισαν στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Φαν ντερ Φάαρτ.Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 29ης αγωνιστικής:Σάββατο (17/3)Φούλαμ - Σουόνσι 0-3 (36' και 66' Σίγκουρντσον, 78' Τζο Άλεν)Γουΐγκαν - Γουέστ Μπρομ 1-1 (54' ΜακΚάρθουρ / 65' Σάρνερ)Κυριακή (18/3)Γουλβς - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 0-5 (21' Έβανς, 43' Βαλένσια, 45' Γουέλμπεκ, 56' και 61' Χαβιέρ Ερνάντες)Νιούκαστλ - Νόριτς 1-0 (11' Παπίς Σισέ)Τρίτη (20/3)Άστον Βίλα - Μπόλτον (αναβολή)Μπλάκμπερν - Σάντερλαντ 2-0 (59' Οϊλετ, 86' Αγεγκμπένι)Τετάρτη (21/3)Μάντσεστερ Σίτι - Τσέλσι 2-1 (78' Αγκουέρο, 85' Νασρί- 60' Κέιχιλ)Τότεναμ - Στόουκ 1-1 (75' Ζερόμ- 90' Φαν ντερ Φάαρτ)Έβερτον - Άρσεναλ (20:00)ΚΠΡ - Λίβερπουλ