Με 4-1 επιβλήθηκε του Ολυμπιακού ο ΑΠΟΕΛ, χατ-τρικ ο Σολάρι, με 3-2 η Ομόνοια της Δόξας

Ο ΑΠΟΕΛ βγήκε νικητής από το τοπικό ντέρμπι της Λευκωσίας, επικρατώντας με 4-1 του Ολυμπιακού στο ΓΣΠ, με τον Σολάρι να πετυχαίνει χατ-τρικ, και παραμένει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Αγχωτικό εκτός έδρας τρίποντο για την Ομόνοια, που κέρδισε με 3-2 την Δόξα, ενώ ένα γκολ
ήταν αρκετό για τον Απόλλωνα, 1-0 την ΑΕ Πάφο. Σταθερά στην κορυφή ο ΑΠΟΕΛ
Με τον Σολάρι να είναι ο πρωταγωνιστής και να πετυχαίνει χατ-τρικ, ο ΑΠΟΕΛ επιβλήθηκε με 4-1 του Ολυμπιακού και πανηγύρισε την όγδοη συνεχόμενη νίκη του.Η πρώτη καλή στιγμή του αγώνα ήταν για τον Ολυμπιακό με τον Σόουζα να σημαδεύει το δοκάρι στο 10ο λεπτό. Στη συνέχεια, όμως, ο Σολάρι πήρε το παιχνίδι στα χέρια του και πέτυχε τρία γκολ σε διάστημα δέκα λεπτών.Στο 22` έκανε το 1-0, στο 30` διπλασίασε τα τέρματα του ΑΠΟΕΛ και δύο λεπτά αργότερα έγραψε το 3-0 και κλείδωσε το τρίποντο για την ομάδα του. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 1-3 με τον Ριμπέιρο στο 46`, αλλά στο 78` ο Γκριντσάροφ έγραψε το τελικό 4-1.Τρίποντο με ανατροπή