Με 4-1 επιβλήθηκε της Γκλάντμπαχ η Βέρντερ, σκαρφάλωσε 3ο το Ανόβερο

Εντυπωσιακή εμφάνιση πραγματοποίησε η Βέρντερ Βρέμης, η οποία επιβλήθηκε με 4-1 της Γκλάντμπαχ στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Bundesliga. Στην 3η θέση σκαρφάλωσε το Ανόβερο, μετά το 2-1 επί της Κολονίας. Με το ίδιο σκορ επικράτησε της Βόλφσμπουργκ η Νυρεμβέργη και της Καϊζερσλάουτερν η Φράιμπουργκ. Χωρίς γκολ

και νικητή έληξε η αναμέτρηση της Αϊντραχτ με τη Σάλκε, με τον Φάνη Γκέκα να ξεκινάει βασικός.

Τεσσάρα η ΒέρντερΜε τους τρεις βαθμούς έφυγε από το Μπορούσια Παρκ η Βέρντερ, όπου επιβλήθηκε με 4-1 της Γκλάντμπαχ, πραγματοποιώντας παράλληλα πολύ καλή εμφάνιση.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν με το δεξί και προηγήθηκαν μόλις στο 5ο λεπτό με τον Μαρίν, ενώ εφτά λεπτά αργότερα ο Γουέσλεϊ ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 2-0. Η Γκλάντμπαχ προσπάθησε να μειώσει στη συνέχεια, χωρίς αποτέλεσμα, ενώ στάθηκε και άτυχη στο 23`, όταν ο Αντερσον σημάδεψε το δοκάρι.

Η ομάδα της Βέρντερ αύξησε τη διαφορά των τερμάτων στο 51`, όταν ο Χαντ νίκησε τον Μπάιλι με μακρινό