Με 4-1 επιβλήθηκε της Δόξας Κατωκοπιάς η Ανόρθωση

Σε τροχιά τετράδας παρέμεινε η Ανόρθωση, που επιβλήθηκε με 4-1 της Δόξας Κατωκοπιάς στο άδειο λόγω τιμωρίας Αντώνης Παπαδόπουλος. Ο Καφού άνοιξε το σκορ για την Ανόρθωση με κοντινή προβολή στο 10ο λεπτό, ενώ στο 33` ο Ράμος σημάδεψε το δοκάρι και έχασε την ευκαιρία να κάνει το 2-0. Η απάντηση των φιλοξενουμένων ήρθε ένα λεπτό αργότερα με τον Γκαλεάνο να φέρνει το παιχνίδι στα ίσια. Στην επανάληψη, όμως, οι παίκτες του Στάνιμιρ Στοίλοφ ανέβασαν στροφές, πέτυχαν τρία ακόμα γκολ
και πήραν το τρίποντο. Στο 49` ο Καφού έκανε το 2-1 και ένα λεπτό αργότερα ο Μαραγκός το 3-1. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Αγκέλοφ στο 86`.Στο άλλο παιχνίδι που διεξήχθη την ίδια ώρα, η Αλκή έφυγε με τους τρεις βαθμούς από την Πέγεια, επικρατώντας με 2-1 του ΑΠΟΠ/Κινύρας με 2-1.Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 12` με τον Παύλου, αλλά ο Φερνάντες πήρε την κατάσταση στα χέρια του και οδήγησε την Αλκή στην ανατροπή. Ο αργεντινός ισοφάρισε σε 1-1 στο 35` και στις καθυστερήσεις έγραψε το τελικό 2-1.Να σημειωθεί ότι η