Με 3-0 νίκησε ο Παναθηναϊκός τον Αρη, κάνοντας το 2-1 στη σειρά των ημιτελικών του πρωταθλήματος

Με το ένα πόδι στα τελικά του πρωταθλήματος βρίσκεται ο Παναθηναϊκός, ο οποίος επικράτησε 3-0 του Αρη και έκανε το 2-1 στη σειρά των ημιτελικών της Α1. Οι δυο ομάδες προσέφεραν έναν απολαυστικό αγώνα, με τα τρία σετ να κρίνονται στο τέλος και το τελικό σκορ να αδικεί ίσως τους κίτρινους. Δυνατές επιθέσεις, εντυπωσιακά μπλοκ και σερβίς φωτοβολίδες κυριάρχησαν

σε όλη την αναμέτρηση με τους πράσινους τελικά να παίρνουν προβάδισμα για πρόκριση στα τελικά και τον Αρη να κυνηγά την ισοφάριση στα Βασιλικά, την Πέμπτη (29/4).

Με φόρα στο τέλος το 1-0Εντυπωσιακό ήταν το πρώτο σετ, με τον Αρη να μπαίνει δυναμικά φτάνοντας με διαφορά στο τεχνικό τάι άουτ και τον Παναθηναϊκό να απαντάει ανεβάζοντας στροφές από τα μέσα και μετά. Με υποδειγματικές άμυνες, αλλά και έξυπνο παιχνίδι κοντά στο φιλέ, οι παίκτες του Στέλιου Καζάζη ισοπέδωσαν τους αντιπάλους τους και με ένα σερί 5-0 και τον Νίκο Σμαραγδή να πυροβολεί από τη γραμμή του σερβίς έφτασαν πρώτοι στους 25 πόντους. Οι κίτρινοι απ