Με 3-0 επικράτησε η ΑΕΚ του Μαρκόπουλου για την 5η αγωνιστική της Α1 βόλεϊ γυναικών

22:16 5/3/2011 - Πηγή: Sport.gr
Σαν σίφουνας πέρασε από τα Μεσόγεια η ΑΕΚ, που επικράτησε 3-0 του Μαρκόπουλου, για την αγωνιστική της Α1 βόλεϊ γυναικών, πετυχαίνοντας την δεύτερη νίκη της στον Β` γύρο. Η Ενωση έπρεπε να φάει τα τρία... χαστούκια στις πρώτες αγωνιστικές και να πει αντίο στο κυνήγι της πρώτης θέσης, για να παίζει όπως ξέρει, θυμίζοντας
τις επιδόσεις του πρώτου γύρου. Οι κιτρινόμαυρες προηγήθηκαν πολύ εύκολα με 2-0 σετ, αλλά στο τρίτο, οι γηπεδούχοι φάνηκε να αφυπνίζονται. Ενώ όμως πήραν σημαντικό προβάδισμα με 20-17, τελικά δεν κατάφεραν να το διατηρήσουν, χάνοντας 25-22 και παράλληλα την ευκαιρία να μπουν ξανά στο παιχνίδι και να διεκδικήσουν το κάτι παραπάνω.Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη για την ομάδα του Γιώργου Σαμαρά σε σύνολο πέντε αγώνων και πλέον έχοντας έξι βαθμούς, πλησίασαν στον ένα από το τρίτο Μαρκόπουλο που με τη σειρά του γνώρισε τη δεύτερη διαδοχική ήττα του (αν και την περασμένη εβδομάδα είχε "κλέψει" τον βαθμό στο Ρέντη).Τα σετ: 16-25, 13-25, 22-25Οι συνθέσεις των ομάδων:<