Με 2-0 επικράτησε της Μίλαν η Ρεάλ για την 3η αγωνιστική του Ch. League

Εκδίκηση για την περσινή εντός έδρας ήττα πήρε η Ρεάλ Μαδρίτης από τη Μίλαν. Η βασίλισσα με εξαιρετική εμφάνιση επικράτησε των ροσονέρι με 2-0 μέσα στο Σαντιάγκο Μπερναμπέου, καθαρίζοντας το παιχνίδι μέσα σε δύο λεπτά! Πλέον οι μαδριλένοι, έχοντας τρεις νίκες σε ισάριθμά παιχνίδια, βρίσκονται στην κορυφή του 7ου ομίλου του Champions League, ενώ η ομάδα του Μασιμιλιάνο

Αλέγκρι μοιράζεται την 2η θέση με τον Αγιαξ.

Αποφασισμένος να κλειδώσει από νωρίς το τρίποντο φάνηκε ο Ζοσέ Μουρίνιο, που έριξε στον αγωνιστικό χώρο όλα τα βαριά χαρτιά του, με τους Κριστιάνο Ρονάλντο, Ντι Μαρία, Οζίλ και Ιγκουαΐν να ξεκινούν βασικοί.

Ο πορτογάλος τεχνικός δικαιώθηκε άμεσα, καθώς το ξεκίνημα του αγώνα ήταν ιδανικό για τη βασίλισσα που πήρε από νωρίς κεφάλι στο σκορ. Στο 13ο λεπτό ο Ρονάλντο εκτέλεσε απευθείας φάουλ από το ημικύκλιο της περιοχής, το τείχος της Μίλαν άνοιξε, ο Αμέλια δεν μπόρεσε να μπλοκάρει και η Ρεάλ πανηγύρισε το 1-0.