Με 0-4 ηττήθηκε η Ανόρθωση από την ΤΣΣΚΑ Μόσχας για τα πλέι οφ του Europa League

Ηταν το αουτσάιντερ και δυστυχώς το επιβεβαίωσε. Σε ένα από τα χειρότερα 90λεπτά της, η Ανόρθωση γνώρισε την ήττα με 0-4 από την ΤΣΣΚΑ Μόσχας για τον πρώτο αγώνα των πλέι οφ του Europa League και δυσκόλεψε πολύ το έργο της για πρόκριση στους ομίλους. Οι παίκτες του Γκιγιέρμο Ογιος ήταν απογοητευτικοί σε όλη σχεδόν τη διάρκεια του παιχνιδιού, αφήνοντας τους ρώσους

να... αλωνίζουν μέσα στο γήπεδο και να πετυχαίνουν τέσσερα γκολ που τους δίνουν σαφές προβάδισμα για τον επαναληπτικό της επόμενης εβδομάδας.

Εφιαλτικό ξεκίνημαΕνα εφιαλτικό πρώτο ημίχρονο πραγματοποίησαν οι παίκτες του Γκιγιέρμο Ογιος, μην μπορώντας σε κανένα σημείο να παίξουν ως ομάδα και να δημιουργήσουν ευκαιρίες. Η ψυχρολουσία ήρθε μόλις στο 13΄όταν σε μια αντεπίθεση της ΤΣΣΚΑ από τα αριστερά, ο Σεκού πάσαρε στον Σένικοφ ο οποίος γύρισε στον Ντούμπια, και ο τελευταίος έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα, ανοίγοντας το σκορ για τους ρώσους.