Ματσάρα στο Μιλάνο, νικήτρια η Πάρμα, γκολ ο Λάζαρος

Εκπληκτικό παιχνίδι έγινε στο Μιλάνο, όπου η Πάρμα προηγήθηκε 0-2, η Μίλαν ισοφάρισε 2-2, αλλά δεν άντεξε, αφού έπαιζε με 10 από το 6ο λεπτό και ηττήθηκε 2-4 από τους παρμέτζι. Νίκες για Λάτσιο, Λιβόρνο και Σασσουόλο. Σκόραρε ο Χριστοδουλόπουλος.Οι ροσονέρι βρέθηκαν από νωρίς με αριθμητικό μειονέκτημα, αφού ο Αμπιάτι είδε κόκκινη κάρτα μόλις στο 6ο λεπτό. Η Πάρμα το εκμεταλλεύτηκε και αρχικά με πέναλτι του Κασάνο στο 9' κι άλλο ένα τέρμα του ίδιου παίκτη στο 51' προηγήθηκε με 0-2.Η Μίλαν έκανε την ύστατη προσπάθεια και έφερε το ματς στα ίσια με
γκολ του Ραμί στο 56' και πέναλτι του Μπαλοτέλι στο 76', αλλά δεν άντεξε, με τους παρμέτζι να παίρνουν τη νίκη με γκολ του Αμάουρι στο 78' και του Μπιαμπιάνι στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων.Η Λάτσιο έκανε το διπλό στην Σαρδηνία επικρατώντας με 2-0 της Κάλιαρι, χάρη σε τέρματα του Λούλιτς στο 19' και του Κεϊτά στο 69'. Σημαντική νίκη για την Λιβόρνο με 2-1 επί της Μπολόνια, για την οποία μείωσε στο φινάλε με πέναλτι ο Χριστοδουλόπουλος.Νίκη και για την Σασσουόλο με 3-1 επί της Κατάνια, που προηγήθηκε με τον Μπεργκέσιο στο 30', αλλά δέχθηκε τρία τέρματα από τους Ζάζα, Μισιρόλι και Σανσόνε.Τα αποτελέσματα:Κάλιαρι-Λάτσιο 0-2 (19' Λούλιτς, 69' Κεϊτά)Λιβόρνο-Μπολόνια 2-1 (46' Μπενάσι, 52' Παουλίνο - 86' πεν. Χριστοδουλόπουλος)Μίλαν-Πάρμα 2-4 (56' Ραμί, 76' πεν. Μπαλοτέλι - 9' πεν., 51' Κασάνο, 78' Αμάουρι, 95' Μπιαμπιάνι)Σασσουόλο-Κατάνια 3-1 (56' Ζάζα, 61' Μισιρόλι, 89' Σανσόνε - 30' Μπεργκέσιο)