Ματσάρα και 3-3 το Σοσιεδάδ - Μπέτις! (vid.)

00:51 4/3/2013 - Πηγή: Sport.gr
Απίστευτο ματς ανάμεσα σε Ρεάλ Σοσιεδάδ και Μπέτις, στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής της Primera Division. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 2-0, οι γηπεδούχοι έκαναν την ανατροπή και προηγήθηκαν με 3-2, αλλά η Μπέτις ισοφάρισε σε 3-3!Το σκορ άνοιξε για την Μπέτις ο Μολίνα στο 30`, κάνοντας το 0-1, το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.Στο δεύτερο μέρος έγινε, όμως, πραγματικά χαμός σε ένα ματς... ροντέο.Η Μπέτις προηγήθηκε με 2-0 στο 49` με τον Παμπόν και όλα έδειχναν πως ελέγχει το ματς. Ωστόσο, η
Σοσιεδάδ δεν το έβαλε κάτω. Μείωσε με τον Βέλα στο 51` και ισοφάρισε πέντε λεπτά αργότερα με τον Μαρτίνεθ.Σα να μην έφτανε αυτό, στο 62` ο Πριέτο, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, γύρισε το ματς για τους γηπεδούχους, που μπήκαν μπροστά με 3-2.Το ματς, όμως, έκρυβε κι άλλες εκπλήξεις, με τον Παμπόν να σκοράρει για δεύτερη φορά στο 66` και να γράφει το τελικό 3-3.Η Σοσιεδάδ με 41 βαθμούς και η Μπέτις με 40 δίνουν μάχη για μία θέση στο Europa League της επόμενης σεζόν.