Ματσάρα χωρίς νικητή το Σάλκε-Αμβούργο

Στο παιχνίδι που έριξε την αυλαία της πρεμιέρας στην Bundesliga Σάλκε και Αμβούργο αναδείχθηκαν ισόπαλές 3-3Γκέλα με το καλημέρα για τη Σάλκε, που βρέθηκε δύο φορές με την πλάτη στον τοίχο, αλλά τουλάχιστον απέφυγε την ήττα.Ο Χούντελααρ άνοιξε το σκορ μόλις στο 2', αλλά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη για τους γηπεδούχους, αφού το Αμβούργο είχε διπλή απάντηση.Αρχικά ισοφάρισε με πέναλτι του Φαν ντερ Φάαρτ στο 12' και στο 24' πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Μπίστερ.Κι ενώ φαινόταν πως το 2-1 υπέρ των φιλοξενούμενων θα ήταν το αποτέλεσμα του ημιχρόνου ο Χούντελααρ βρήκε εκ νέου δίχτυα, ισοφαρίζοντας στις καθυστερήσεις.Η Σάλκε άρχισε να ψάχνει το τρίτο γκολ στην επανάληψη, αλλά το Αμβούργο είχε πάλι τη λύση.Ο Σόμπιχ στο 49' έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του, αλλά οι βασιλικοί μπλε γλίτωσαν το βαθμό με το γκολ του Ζαλάι στο 72'.