Ματσάρα χωρίς νικητή στο Τορίνο (3-3)

Μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι, η Τορίνο έσωσε τον βαθμό της ισοπαλίας στο 90', μένοντας στο χορταστικό 3-3- με την Ιντερ στο Ολίμπικο του Τορίνου, στον αγώνα που έριξε την αυλαία της 8ης αγωνιστικής της Serie A. Παρότι αγωνίζονταν με 10 παίκτες από το 5' και έμειναν πίσω στο σκορ δύο φορές, οι νερατζούρι κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή και να προηγηθούν με 3-2 στο 71'!Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πολύ δυνατά την αναμέτρηση και μόλις στο 2'... άγγιξαν το 1-0, όταν
το σουτ του Τσέρτσι σταμάτησε στο δοκάρι του Χαντάνοβιτς.Η Τορίνο συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και στο 5' κέρδισε πέναλτι και παράλληλα την αποβολή του Χαντάνοβιτς, με απευθείας κόκκινη κάρτα. Ωστόσο, ο αναπληρωματικός τερματοφύλακας της Ιντερ, Καρίσο, απέκρουσε την εκτέλεση του Τσέρτσι στο 7' και κράτησε το 0-0!Ο Καρίσο έσωσε τους φιλοξενούμενους και στο 10', όταν απέκρουσε το σουτ του Ντ' Αμπρόζιο, με τους γκρανάτα να αυξάνουν την πίεση τους στην συνέχεια και να δικαιώνονται στο 21'.Μετά από πολύ ωραία πάσα του Τσέρτσι, ο Φάρνερουντ έκανε το διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή, νίκησε τον Καρίσο και άνοιξε το σκορ για την Τορίνο.Εκεί που όλα έδειχναν ότι οι γηπεδούχοι θα πήγαιναν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με το προβάδισμα, οι νερατζούρι βρήκαν τον τρόπο να φέρουν το ματς στα ίσια.Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, ο Γκουαρίν, με εξαιρετικό ψαλιδάκι μετά από κεφαλιά του Ρανόκια, νίκησε τον Παντέλι και ισοφάρισε σε 1-1 για την ομάδα του Ματσάρι.Εχοντας το αριθμητικό πλεονέκτημα, η Τορίνο ξεκίνησε πολύ δυνατά και το δεύτερο μέρος και στο 52' έχασε μεγάλη ευκαιρία για το 2-1, όταν μετά από γύρισμα του Πασκουάλε, το σουτ του Ιμόμπιλε πέρασε πάνω από την εστία της Ιντερ.Ενα λεπτό αργότερα, ο επιθετικός των γηπεδούχων δεν αστόχησε και έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στους γηπεδούχους. Μετά από ωραία ατομική προσπάθεια του Τσέρτσι, ο Ιμόμπιλε σκόραρε και έκανε το 2-1.Ωστόσο, οι πανηγυρισμοί των γκρανάτα δεν κράτησαν πολύ, αφού δύο λεπτά μετά οι φιλοξενούμενοι απάντησαν και ισοφάρισαν για δεύτερη φορά στον αγώνα!Μετά από γύρισμα του Ταϊντέρ, ο Παντέλι έκανε κακή έξοδο, η μπάλα έφτασε στον Παλάσιο, ο οποίος σε κενό τέρμα δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 2-2 για την Ιντερ.Οι νερατζούρι έφεραν τα... πάνω κάτω στο 71', όταν μετά από ενέργεια και σέντρα του Μπελφοντίλ από δεξιά, ο Παλάσιο απο κοντά, πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, κάνοντας το 3-2!Στην συνέχεια, η Τορίνο αύξησε την πίεση της, προκειμένου να φτάσει στην ισοφάριση και τα κατάφερε στο 90', όταν ο Μπελόμο νίκησε τον Καρίσο με απευθείας εκτέλεση φάουλ από πλάγια θέση.Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, οι γηπεδούχοι... άγγιξαν την ανατροπή, όταν ο Ιμόμπιλε βρέθηκε σε πολύ καλή θέση, αλλά δεν έπιασε καλά το σουτ και αστόχησε!Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 8ης αγωνιστικής:Παρασκευή (18/10)Ρόμα - Νάπολι 2-0 (45'+4', 71' πέν. Πιάνιτς)Σάββατο (19/10)Κάλιαρι - Κατάνια 2-1 (26' Ιμπάρμπο, 85' Πινίγια - 5' Μπεργκέσιο)Μίλαν - Ουντινέζε 1-0 (22' Μπίρσα)Κυριακή (20/10)Αταλάντα - Λάτσιο 2-1 (41' Τσιγκαρίνι, 84' Ντένις - 53' Περέα)Σασουόλο - Μπολόνια 2-1 (12' πέν. Μπεράρντι, 17' Φλόρο Φλόρες - 34' πέν. Ντιαμάντι)Λιβόρνο - Σαμπντόρια 1-2 (90'+2' Σιλιγκάρντι - 19' πέν. Εντερ, 90'+6' πέν. Πότσι)     Ελλάς Βερόνα - Πάρμα 3-2 (9' Κατσιατόρε, 61' Τόνι, 88' πέν. Ζορζίνιο - 19' Παρόλο, 25' Κασάνο)Τζένοα - Κιέβο Βερόνα 2-1 (22', 50' Τζιλαρντίνο - 47' Μπεντιβόλιο) Φιορεντίνα - Γιουβέντους 4-2 (66' πέν., 76', 80' Ρόσι, 78' Χοακίν - 37' πέν. Τέβες, 40' Πογκμπά)Τορίνο - Ιντερ 3-3 (21' Φάρνερουντ, 53' Ιμόμπιλε, 90' Μπελόμο - 45'+1' Γκουαρίν, 55', 71' Παλάσιο)