Μαρίνος: Πρέπει να το ξεχάσουμε και να πάμε να νικήσουμε τον Εργοτέλη

Με την φράση "πρέπει να το ξεχάσουμε αυτό, να συγκεντρωθούμε, να δούμε τα λάθη που κάναμε και να μην τα επαναλάβουμε και να πάμε να κερδίσουμε τον Εργοτέλη", ο Στέργος Μαρίνος έδωσε το στίγμα του για την επόμενη μέρα του Παναθηναϊκού, μετά την ήττα από την Κοπεγχάγη. Παράλληλα, πρόσθεσε πως οι πράσινοι πρέπει να τα παίξουν όλα για όλα στα δύο προσεχή παιχνίδια με την Ρούμπιν Καζάν για να μείνουν ζωντανοί στην υπόθεση πρόκριση στους "16" του Champions League.

"Μπήκαμε δυνατά από το πρώτο λεπτό, δημιουργήσαμε ευκαιρίες για να πετύχουμε το γκολ, αλλά δεχθήκαμε σε το 1-0 ανύποπτο χρόνο, μετά από ένα λάθος. Προσπαθήσαμε να ισοφαρίσουμε, όμως μετά το δεύτερο γκολ, χάσαμε εντελώς την αυτοσυγκέντρωσή μας, τον έλεγχό μας και ότι είχαμε σχεδιάσει γι’ αυτό το παιχνίδι. Στο δεύτερο ημίχρονο ήρθε και η αποβολή του Ζιλμπέρτο Σίλβα κι εκεί θεωρώ πως τελείωσαν όλα γιατί κόντρα σε ομάδες επιπέδου Τσάμπιονς Λιγκ, όταν είσαι πίσω με 0-2 και παίζεις με δέκα παίκτες, δεν μπορείς να περιμέν