Λύτρωση στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων για την ΑΕΛ, 3-2 τον Ολυμπιακό Λευκωσίας

Το γκολ του Κακογιάννη στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ήταν αυτό που χάρισε στην ΑΕΛ την νίκη με 3-2 επί του Ολυμπιακού Λευκωσίας στο Τσίρειο, στην αναμέτρηση με την οποία ολοκληρώθηκε η 14η αγωνιστική. Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στο 28ο λεπτό με ωραίο σουτ του Ζε Βίτορ, ενώ έχασαν μεγάλη ευκαιρία να διπλασιάσουν τα τέρματά τους στο 41` με τον Ρόκε.Ο Ολυμπιακός
έφτασε στην ισοφάριση με την... βοήθεια του Ντόσα Τζούνιορ, που στην προσπάθειά του να απομακρύνει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. Τρία λεπτά αργότερα ο Νικολάου έβαλε και πάλι την ΑΕΛ μπροστά στο σκορ με κεφαλιά, κάνοντας το 2-1.Οι φιλοξενούμενοι όμως δεν το έβαλαν κάτω, πίεσαν για να φέρουν το παιχνίδι στα ίσια και το κατάφεραν στο 77` με ωραίο πλασέ του Ζοάο Πάολο, που διαμόρφωσε το 2-2.Και ενώ όλα έδειχναν ότι το 2-2 θα ήταν το τελικό σκορ, ο Κακογιάννης νίκησε τον Σέτκους στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων και χάρισε το τρίποντο στους γηπεδούχους, που σκαρφάλωσαν στην 6η θέση με 18 βαθμούς.