Λυκογιάννης: Δεν ήταν 50-50 η διαιτησία

Ο Ικαρος ηττήθηκε από τον Απόλλωνα Πατρών στην Περιβόλα, με τον προπονητή της ομάδας της Χαλκίδας, Αρη Λυκογιάννη, να εκφράζει τα έντονα παράπονα του από την διαιτησία της αναμέτρησης. "Συγχαρητήρια στον κόουτς Νίκο Βετούλα και στην ομάδα για τη νίκη τους. Νομίζω ότι ήλθαμε καλά προετοιμασμένοι γι’ αυτό το παιχνίδι. Ελέγξαμε απόλυτα το ρυθμό. Γνωρίζουμε ότι ο Απόλλωνας είναι μια ομάδα που ως επί το πλείστον σκοράρει στο ανοικτό γήπεδο. Στο δεύτερο ημίχρονο υπήρξε μια πολύ καθοριστική στιγμή που και άλλαξε λίγο τη ροή του παιχνιδιού και καθόρισε τη συνέχεια του παιχνιδιού, καθώς στο δεύτερο μέρος
ο Απόλλωνας επέλεξε να αλλάξει τα σκριν. Ενας σημαντικός παίκτης για εμάς απέναντι σε τέτοιες άμυνες, όπως είναι ο Σωτήρης Μανωλόπουλος, που καταφέρνει να τις ανοίγει, χρεώθηκε κατά τη γνώμη μου με τέταρτο φάουλ, που το επιεικέστερο που μπορώ να πω είναι αυστηρό, για να μην πω τίποτε άλλο, και αμέσως μετά με τεχνική ποινή. Πρέπει να είσαι συγκεντρωμένος σε 40 λεπτά, πρέπει να βρεις τον αντίπαλό σου σε όχι τόσο καλή μέρα, αλλά το κυριότερο είναι ότι το ματς πρέπει να παιχτεί 5-5. Δεν θα έλεγα ότι το διαιτητικό τρίο ήταν σήμερα στο 50-50", είπε ο προπονητής του Ικάρου Χαλκίδας. Από την πλευρά των παικτών, ο Βαγγέλης Μπέμπης τόνισε: "Δουλέψαμε πολύ σκληρά όλη την εβδομάδα γι’ αυτό το παιχνίδι. Γνωρίζαμε ότι είναι μια δύσκολη έδρα. Καταφέραμε να είμαστε ανταγωνιστικοί για 40 λεπτά. Δυστυχώς δεν κερδίσαμε. Το καλό είναι ότι κρατήσαμε τη διαφορά στο σκορ από το πρώτο παιχνίδι. Ευχαριστούμε τον κόσμο της Χαλκίδας που ήλθε εδώ για να μας υποστηρίξει. Εχει πολύ δρόμο ακόμα το πρωτάθλημα. Κρατάμε ψηλά το κεφάλι μέχρι το τέλος και θα παλέψουμε για ό,τι καλύτερο".