Λιοντάρια οι Αγγλοι, 2-1 τη Βραζιλία (vid.)

23:51 6/2/2013 - Πηγή: Sport.gr
Σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη στο Λονδίνο η Αγγλία επικράτησε 2-1 της Βραζιλίας.Οι Αγγλοι είχαν εξαιρετικά διαστήματα στο παιχνίδι τους, φτάνοντας δίκαια στη νίκη. Η Σελεσάο, πάντως, ήταν αυτή που άγγιξε το 1-0 στο 20ό λεπτό, όταν ο Χαρτ νίκησε τον Ροναλντίνιο σε εκτέλεση πέναλτι και στην επαναφορά τόσο ο Ρόνι, όσο και Νεϊμάρ δεν κατάφεραν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα. Αυτό το πέτυχε με σουτ από το ύψος της περιοχής και εξουδετερωμένο τον Σέζαρ ο Γουέιν Ρούνεϊ για το 1-0 στο 26'.Στην εκκίνηση του δεύτερου ημιχρόνου ο Φρεντ ισοφάρισε σε 1-1, εκμεταλλευόμενος λάθος της αγγλικής άμυνας, ωστόσο στο 60ό λεπτό ο Λάμπαρντ με φαλτσαριστό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής έστειλε την μπάλα π΄ρωτα στο δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα των Βραζιλιάνων για το τελικό 2-1.