Κυπέλλου Ελλάδας συνέχεια...

Λάρισα και Εθνικός Γαζώρου δεν έπεσαν θύματα εκπλήξεων στη 1η φάση του Κυπέλλου Ελλάδος αφού επικράτησαν του Αχαρναϊκού και του Ρούβα αντίστοιχα.Η Λάρισα επικράτησε με 0-1 στην έδρα του Αχαρναϊκού με γκολ του Τσιμπάμπα στο 87' ο οποίος είχε και δοκάρι στο 37' του αγώνα. Η ομάδα του Ρούβα, παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε νωρίς στο παιχνίδι με πέναλτι του Κορδονούρη στο 5', κατέρρευσε στο τελευταίο
τέταρτο του αγώνα και δέχθηκε 3 γκολ που διαμόρφωσαν το τελικό 1-3.Στον Τύρναβο, η τοπική ομάδα επικράτησε του Οικονόμου Τσαριτσάνης με σκορ 2-0 και συνέχισε και αυτή στην επόμενη φάση του Κυπέλλου.Αυτή την ώρα διεξάγονται και τα παιχνίδια μεταξύ Α.Ο Γλυφάδας-Πανσερραϊκός και Κόρινθος-Απόλλων Σμύρνης που βρίσκονται στο ημίχρονο.Αναλυτικά:Ρούβας – Εθνικός Γαζώρου 1-3 (τελικό) (5' Κορδονούρης - 76' Ναλμπάντης , 81' Χαριτίδης, 90+4' Κοσμίδης)Αχαρναϊκός- ΑΕΛ 0-1 (τελικό)(Τσιμπάμπα 87')Τύρναβος 2005 – Οικονόμος Τσαριτσάνης 2-0 (τελικό)(Αθανασιάδης 20', Μουσινάκης 70')Α.Ο Γλυφάδας-Πανσερραϊκός 1-1 (ημίχρονο)(Κολοτούρος 16'-Μουστόγιαννης 18')Κόρινθος-Απόλλων Σμύρνης 0-0 (ημίχρονο)Απόλλων Καλαμαριάς-Καλλιθέα (18:15)