"Κολοσσός" ο Αρης!

O Aρης μετέτρεψε σε περίπατο την αναμέτρηση με τον Κολοσσό στο Αλεξάνδρειο και έφτασε σε μία άνετη νίκη με 75-52.Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ και γινόταν μία πραγματικά δυνατή μάχη, με τον Αρη να καταφέρνει με νύχια και με δόντια να πάει με διαφορά ενός πόντου στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα (30-29).Ο Κολοσσός, όμως... βούλιαξε στην τρίτη περίοδο, στην οποία ουσιαστικά κρίθηκε και η αναμέτρηση. Ο Αρης παρουσιάστηκε πολύ βελτιωμένος και ψυχωμένος στην άμυνα, με αποτέλεσμα να καθαρίσει το παιχνίδι.Στην τρίτη περίοδο οι κίτρινοι δέχθηκαν μόλις επτά πόντους και σημείωσαν 25, με αποτέλεσμα να ξεφύγουν με 55-36.Ο Κολοσσός δεν είχε χρόνο να αντιδράσει και ο Αρης έφτασε άνετα στη νίκη με 75-52, έχοντας για πρώτο σκόρερ τον Πάσαλιτς με 14 και 4 στα 7 τρίποντα.Ετσι, ο Αρης ισχυροποίησε τη θέση του για να μπει στα πλέι οφ, ενώ ο Κολοσσός παρέμεινε χαμηλά, έχοντας μόλις 4 νίκες σε 13 ματς.Τα δεκάλεπτα: 13-14, 17-15, 25-7, 20-16.