Κόλλησαν στο μηδέν Αργεντινή και Κολομβία

05:46 7/7/2011 - Πηγή: Sport.gr
Απογοήτευση σκόρπισε και πάλι στους οπαδούς της η εθνική ομάδα της Αργεντινής, η οποία έμεινε στο 0-0 κόντρα στην Κολομβία, για την 2η αγωνιστική του 1ου ομίλου του Κόπα Αμέρικα. Οι μπιανκοσελέστε ήταν εμφανώς βελτιωμένοι σε σχέση με το ματς της πρεμιέρας απέναντι στην Βολιβία, όμως έμειναν χωρίς νίκη για δεύτερο συνεχόμενο ματς και πλέον κινδυνεύουν ακόμα και να μείνουν εκτός προημιτελικών.Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο, με την Κολομβία πάντως να χάνει απίστευτη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ, όταν ο Μορένο σε άδειο τέρμα και χωρίς πίεση κατάφερε να χάσει ένα γκολ που δεν... χάνεται!Στην επανάληψη, ο Σέρχιο Μπατίστα πέρασε στον αγώνα τους Αγκουέρο και Ιγκουαΐν, όμως και πάλι η Αργεντινή δεν μπόρεσε να πετύχει το πολυπόθητο γκολ που θα της έδινε τη νίκη, με το 0-0 να μένει μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.