Κοκορομαχία ανάμεσα στον Πικέ και τον Αλβες κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης Μπαρτσελόνα - Μπέτις

Η... κοκορομαχία ανάμεσα στον Ζεράρδ Πικέ και τον Ντάνιελ Αλβες τράβηξε τα βλέμματα στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης της Μπαρτσελόνα με τη Μπέτις για τα προημιτελικά του Copa del Rey, πριν ο Λιονέλ Μέσι ανοίξει το σκορ οδηγώντας τους μπλαουγκράνα στη νίκη με 5-0. Ο Πικέ έγινε έξαλλος με τον βραζιλιάνο όταν στο 25ο λεπτό... έχασαν τον Ρουμπέν Κάστρο που βρέθηκε κοντά στο 1-0 και οι δύο άσοι των μπλαουγκράνα άρχισαν να λογομαχούν και να χειρονομούν εμφανώς εκνευρισμένοι.Ο ισπανός κατηγορούσε τον Αλβες ο οποίος αντέδρασε και λίγο έλειψε οι δύο άνδρες να έρθουν στα χέρια. Το σκηνικό κράτησε για περίπου 15 δευτερόλεπτα, πριν το ματς ξεκινήσει ξανά και οι παίκτες αναγκαστούν να επικεντρωθούν σε αυτό.