Καβάλα και Αρης αναδείχτηκαν ισόπαλοι στο Ανθή Καραγιάννη με 1-1 για την 25η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκα

19:10 6/3/2010 - Πηγή: Sport.gr
Το ντέρμπι των πλέι οφ δεν ανέδειξε νικητή, καθώς Καβάλα και Αρης αναδείχτηκαν ισόπαλοι 1-1 στο Ανθή Καραγιάννη. Οι θεσσαλονικείς άνοιξαν το σκορ στο 8' με το... μαγικό γκολ του Κάλβο, αλλά η Καβάλα, η οποία είχε δύο δοκάρια, απάντησε στο δεύτερο ημίχρονο με την εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Ντιέ (78). Οι Αργοναύτες διαμαρτύρονται για μη καταλογισμό πέναλτι σε μαρκάρισμα του Νασούτι στον Ιωάννου, ένα λεπτό πριν από τη φάση του γκολ του Αρη, ενώ έπαιξαν και με δέκα παίκτες στα τελευταία λεπτά, καθώς αποβλήθηκε ο Ρινκόν με δεύτερη κίτρινη (88'). Με αυτό το αποτέλεσμα οι κίτρινοι κράτησαν τη διαφορά των δύο βαθμών από την Καβάλα.