Καθάρισε με Παπάζογλου

Την δεύτερη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα, μετά από εκείνη στη Ριζούπολη επί του Απόλλωνα, πέτυχε ο ΟΦΗ, που επικράτησε με 3-1 με ανατροπή της Καλλονής, κόβωντάς της τον αέρα, που είχε πάρει μετά από τρεις σερί νίκες και την είχαν φέρει σε τροχιά πλέι οφ. Καλύτερος ο ΟΦΗ, σκόραρε δύο φορές με τον κορυφαίο του αγώνα Θανάση Παπάζογλου, με τον Λεοζίνιο να είχε βάλει προς το παρόν μπροστά στο σκορ τους νησιώτες και τον Μακουκούλα να βάζει το... κερασάκι στην τούρτα
λίγο πριν το φινάλε.Ο ΟΦΗ παρατάχθηκε από τον Σα Πίντο με σύστημα 4-2-3-1. Ο Φερνάντες κάτω από τα δοκάρια, Μπούρμπος, Τριποτσέρης, Ζόρο, Μιλιάζες στην άμυνα (από δεξιά προς τα αριστερά), Μακρής και Κάλαϊτζιτς κεντρικά χαφ, Κουτσιανικούλης, Ζε Εντουάρντο και Όγιος πίσω από τον Θανάση Παπάζογλου, που ήταν στην κορυφή της επίθεσης. Η Καλλονή παρατάχθηκε με το ίδιο σύστημα (4-2-3-1) από τον Γιάννη Μαντζουράκη. Κάτω από τα δοκάρια ξεκίνησε ο Χογκ, στην άμυνα οι Χωριανόπουλος, Λεάντρο, Αναστασιάδης, Ποντάνι, αμυντικά χαφ οι Φαρία και Μαρσέλο,  οι Λεοζίνιο, Γκαρσία και Μανούσος πίσω από τον Καζάκη, που ήταν στην κορυφή της επίθεσης.Πρώτη καλή στιγμή για τον ΟΦΗ στο 4ο λεπτό, όταν ο Παπάζογλου έστρωσε στον Κουτσιανικούλη που σούταρε από το ύψος της περιχχής με το αριστερό και με εξωτερικό φάλτσο, αλλά έστειλε τη μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Χογκ. Νέα ευκαιρία για τον ΟΦΗ στο 21', όταν ο Παπάζογλου πήρε την πάσα του Όγιος αλλά από πλάγια αριστερά μέσα στην περιοχή πλάσαρε άστοχα. Κόντρα στη ροή του αγώνα η Καλλονή άνοιξε το σκορ στην πρώτη της φάση στα αντίπαλα καρέ. Από βαθιά μπαλιά ο Καζάκης πήρε την κεφαλιά για τον Λεοζίνιο, ο οποίος με μακρινό σουτ έκανε το 0-1 στο 32ο λεπτό του αγώνα!Ο ΟΦΗ προσπάθησε να ισοφαρίσει στην επόμενη φάση, όταν ο Μιλιάζες εκτέλεσε κόρνερ, ο Παπάζογλου πήρε την κεφαλιά, αλλά ο Χογκ έδιωξε εντυπωσιακά στέλνοντας τη μπάλα και στο οριζόντιο δοκάρι!Τελικά οι Κρητικοί έφτασαν στο 1-1 προτού βγει το ημίχρονο, με καρφωτή κεφαλιά του Παπάζογλου, ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Μιλιάζες στο 40ό λεπτό, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο σκόρερ είχε πλασέ λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι του Χογκ!Με ευκαιρία ξεκίνησε το δεύτερο μέρος για τον ΟΦΗ, καθώς ο Μακρής έπιασε δυνατο μακρινό σούτ, που απέκρουσε δύσκολα σε κόρνερ ο Χογκ. Το 2-1 ήρθε 53' και πάλι με τον Θανάση Παπάζογλου, ο οποίος από το ύψος του πέναλτι μετά από κεφαλιά πάσα του Μακρή στέλνει  τη μπάλα στο δεξί δοκάρι και εν συνεχεία στα δίχτυα του Χογκ. Το κερασάκι στην τούρτα ήρθε στο 88' με τον Μακουκούλα που μόλις είχε περάσει στο παιχνίδι, υποδέχθηκε ωραία την μπαλιά του Ζε Εντουάρντο και με πλασέ νίκησε τον Χογκ γράφοντας το τελικό 3-1 για τον ΟΦΗ.ΟΦΗ: Φερνάντεζ, Μπούρμπος, Μιλιάζες, Ζόρο, Τριποτσέρης, Μακρής, Κάλαϊτζιτς, Κουτσιανικούλης (84' Μακουκούλα), Ζε, Όγιος, Παπάζογλου (90' Κυζιρίδης).Καλλονή: Χογκ, Λεάντρο, Αναστασιάδης, Ποντάνι, Χωριανόπουλος, Μαρσέλο, Λεοζίνιο, Φαρία, Μανούσος (72' Γάλας), Καζάκης (72' Περόνε), Γκαρσία (81' Βλαστέλλης).