Καθάρισε η Κέρκυρα

Στο... χωράφι του Τυρνάβου λόγω της δυνατής βροχής, η Κέρκυρα επικράτησε με 2-0 της τοπικής ομάδας και ουσιαστικά εξασφάλισε την πρόκριση στους "32" του Κυπέλλου Ελλάδος.Στο 25' ο Σιάτρας ανέτρεψε τον Διαμαντόπουλο στη περιοχή, ο διαιτητής σφύριξε πέναλτι και ο ίδιος παίκτης ανέλαβε την εκτέλεση κάνοντας το 0-1.Δέκα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ο Σιάτρας αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα και άφησε την ομάδα του Τυρνάβου με 10 παίκτες, κάνοντας ακόμη πιο εύκλο το έργο των φιλοξενουμένων.Στο 77', ο Σιμώνης, μετά από ωραία προσωπική ενέργεια, βρέθηκε φάτσα με την εστία και με ψύχραιμο πλασέ έγραψε το 0-2 για τη Κέρκυρα, κλειδώνοντας τη νίκη για την ομάδα του.Το υπόλοιπο σημερινό πρόγραμμα του Κυπέλλου (29/11):Πανθρακικός-Νίκη Βόλου 18:30 Παναθηναϊκός-Προοδευτική 18:30ΠΑΣ Γιάννινα-Πανσερραϊκός 20:30