Ηττα της Καβάλας στα Σκόπια, 92-94 από την Κουμάνοβο

Η Καβάλα πάλεψε μέχρι το τέλος, αλλά δεν μπόρεσε να κάνει την ανατροπή και γνώρισε την ήττα στα Σκόπια από την Κουμάνοβο με 92-94, για την τρίτη αγωνιστική του Τop 6 της Βαλκανικής Λίγκας.Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πιο δυνατά την αναμέτρηση, αλλά η Καβάλα παρέμενε κοντά στο σκορ και στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου μείωσε σε 24-26.Στην δεύτερη περίοδο, η Κουμάνοβο
συνέχισε να διατηρεί το προβάδισμα και στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου προηγούνταν με 46-40.Το σκηνικό του αγώνα δεν άλλαξε στο τρίτο δεκάλεπτο, με τους Κόλεμαν και Μίτροβιτς να προσπαθούν για την ελληνική ομάδα, αλλά οι γηπεδούχοι κρατούσαν σταθερά το προβάδισμα.Στο τελευταίο δεκάλεπτο, η ομάδα του Κορωνιού κατάφερε στο 33' να μειώσει σε 69-75, αλλά η Κουμανόβο με μια γρήγορη αντεπίθεση ανέβασε ξανά την διαφορά στο +10 (79-69) και στο 36' προηγήθηκε με 86-73. Η Καβάλα πάτησε γκάζι στα τελευταία λεπτά, μείωσε εκ νέου σε 86-91 στο 39' και 10" πριν το τέλος βρέθηκε στο -3 (90-93) με καλάθι του Ταϊρού. Ο Ατσάρα, με 2/2 βολές, έκανε το 92-93, ωστόσο οι γηπεδούχοι, μετά από φάουλ του Ταϊρού, έκαναν το 94-92 και πήραν τελικά τη νίκη.Τα δεκάλεπτα: 26-24, 46-40, 73-64, 94-92.Κουμάνοβο (Λούκοβιτς): Ντιμτσέφσκι 23(3), Γιανέσκι 12, Κοστόσκι 14, Λούκοβιτς 17(10ριμπ.), Γκεοργκέφσκι 3, Μλαντενοβίκι 4, Στανιμιροβίκι, Μίκιτς 7, Γκολούμποβιτς 2, Λι 12(2).Καβάλα (Κορωνιός): Πάνος 6, Αράπης 1, Άρμπετ 10(1), Καλαμπάκας, Μανωλόπουλος 5(1), Βελισσαρίου 2, Μίτροβιτς 17(4), Ταϊρού 14, Κρστέφσκι, Κόλεμαν 26(11ριμπ.), Ατσάρα 11(1).