Ήττα για τη Μάλαγα πριν από Ολυμπιακό

Η Μάλαγα ηττήθηκε από την Λαμποράλ Κούτσα στη Βιτόρια, πριν υποδεχτεί τον Ολυμπιακό για την 6η αγωνιστική της Euroleague με 82-75.Οι Ανδαλουσιανοί δεν κατάφεραν να επιβάλουν τον ρυθμό τους στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, όσο ισορρόπησαν μέχρι το ημίχρονο (35-35).Στην τρίτη περίοδο, οι δύο ομάδες βρισκόντουσαν κοντά στο σκορ με τους γηπεδούχους να κλείνουν το δεκάλεπτο στο 60-59. Στα τελευταία δέκα λεπτά του αγώνα, η Λαμποράλ έδειξε μεγαλύτερη συγκέντρωση στο παιχνίδι της, φτάνοντας στο θετικό αποτέλεσμα με 82-75.Ο Πλάις ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 16 πόντους για τη Λαμποράλ, ενώ12 είχε ο Γιέλινεκ. Ακολούθησαν οι Χοτζ, Σαν Εμετέριο με 11 πόντους. Όσον αφορά τη Μάλαγα, ο Μέντλεϊ είχε 14 πόντους, με τον Ζόραν Ντράγκιτς να προσθέτει 12. Με πέντε φάουλ αποβλήθηκαν από το παιχνίδι οι Κάλογουεϊ, Γκρέιντζερ.