Ισόπαλοι χωρίς τέρματα ήρθαν Ηρακλής και Ολυμπιακός Βόλου, για την όγδοη αγωνιστική

Ισόπαλοι χωρίς τέρματα ολοκλήρωσαν τη μεταξύ τους αναμέτρηση ο Ηρακλής με τον Ολυμπιακό Βόλου, στο παιχνίδι που έγινε στο Καυτανζόγλειο, στα πλαίσια της όγδοης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ. Από ένα ημίχρονο είχε η κάθε ομάδα, σε ένα κακό πάντως παιχνίδι, χωρίς ιδιαίτερες κλασικές φάσεις για γκολ. Οι δύο ομάδες δεν είχαν τις πολύ κλασικές ευκαιρίες
για να πετύχουν κάποιο τέρμα, με τον Ηρακλή να έχει καλύτερη κυκλοφορία στο πρώτο μέρος και τον Ολυμπιακό να ανεβάζει στροφές στην επανάληψη. Η απουσία του Καρίμ Σολτάνι ήταν εμφανής για τους γηπεδούχους, που έφτασαν σε κάποιες καλές στιγμές πάντως, με κυριότερη του Μπογκτάν Μάρα, στο 19ο λεπτό.Ο ρουμάνος βγήκε απέναντι από τον Γιακούποβιτς από πλάγια θέση και υπό πίεση πλάσαρε πολύ ψηλά άουτ, σπαταλώντας τη μία από τις 2-3 καλύτερες ευκαιρίες της αναμέτρησης. Στο 25ο λεπτό, ο Ολυμπιακός Βόλου απάντησε στις ευκαιρίες, με τον Λεωνίδα Καμπάνταη να γίνεται αποδέκτης της μπάλας μετά την ωραία σέντρα του Καπετάνου, αλλά η κεφαλιά του από το ύψος