Ισόπαλη 1-1 έληξε η φιλική αναμέτρηση της Ελβετίας με την Ιταλία. Πολλά γκολ στο Σερβία Καμερούν 4-3

00:30 6/6/2010 - Πηγή: Sport.gr

Χωρίς νικητή (1-1) έληξε η φιλική αναμέτρηση ανάμεσα στην Ελβετία και την Ιταλία στο πλαίσιο της προετοιμασίας τους για το Παγκόσμιο Κύπελλο.

Τα δύο γκολ σημειώθηκαν σε διάστημα τεσσάρων λεπτών. Οι ελβετοί άνοιξαν το σκορ στο 10ο λεπτό με τον Ινλερ, αλλά οι ατζούρι απάντησαν άμεσα και με την κεφαλιά του Κουαλιαρέλα στο 14’ έκαναν το 1-1.

Χωρίς ιδιαίτερες συγκινήσεις κύλησε η επανάληψη, με τις δύο ομάδες να μην πλησιάζουν συχνά τις αντίπαλες εστίες και έτσι το 1-1 διατηρήθηκε μέχρι το σφύριγμα της λήξης.

Βροχή τα γκολ

Πλούσιο θέαμα και εφτά γκολ ήταν ο τελικός απολογισμός του φιλικού προετοιμασίας ανάμεσα στη Σερβία και το Καμερούν, με την ομάδα του Αντιτς να επικρατεί με 4-3.

Οι καμερουνέζοι προηγήθηκαν στο 5’, για να ισοφαρίσει σε 1-1 ο Κράσιτς στο 16. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Γουεμπό έβαλε και πάλι τα αδάμαστα λιοντάρια μπροστά στο σκορ, αλλά ο Στάνκοβιτς στο 25’ έφερε εκ νέου την ισορροπία στο παιχνίδι.