Ισόπαλες 2-2 αναδείχθηκαν Νάπολι και Μπάρι στο Σαν Πάολο

Η Μπάρι δεν μπόρεσε να επαναλάβει την έκπληξη της πρώτης αγωνιστικής όπου πήρε τη νίκη επί της Γιουβέντους, αλλά κατάφερε να δραπετεύσει από το Σαν Πάολο με έναν βάθμο, αποσπώντας ισοπαλία 2-2 από τη Νάπολι.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο με την Μπάρι να παίρνει προβάδισμα στο σκορ στο 12ο λεπτό με τον Μπαρέτο που εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια της άμυνας των γηπεδούχων, αλλά οι παρτενοπέι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 30` με τον Καβάνι.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά, είχαν αρκετές

ευκαιρίες και για δεύτερο γκολ κυρίως με τους Καστίγιο και Παρίζι, αλλά κόντρα στη ροή του αγώνα οι γηπεδούχοι σκόραραν με τον Καναβάρο στο 87`.

Παρόλα αυτά, πριν προλάβουν να κοπάσουν οι πανηγυρισμοί τους, ο Καστίγιο έφερε εκ νέου το ματς στα ίσα, με το 2-2 να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 2ης αγωνιστικής:Σάββατο (11/09)Ιντερ - Ουντινέζε: 2-1 (7` Λούσιο, 67` Ετό - 31` Φλόρο Φλόρες)Κάλιαρι - Ρόμα: 5-1 (