Ισόπαλες 2-2 αναδείχθηκαν Χετάφε και Αθλέτικ Μπιλμπάο

Με γκολ του Βέρα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, η Αθλέτικ Μπιλμπάο κατάφερε να πάρει έστω τον βαθμό της ισοπαλίας από την Χετάφε (2-2). Πρόσωπο του αγώνα ο Μάνου, που πέτυχε τρία από τα τέσσερα γκολ, τα δύο της Χετάφε, ενά από αυτογκόλ του η Μπιλμπάο είχε ισοφαρίσει σε 1-1. Χωρίς ιδιαίτερες συγκινήσεις κύλησε το πρώτο μέρος του αγώνα, με τις δύο ομάδες να δημιουργούν λίγες καλές ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ.Οι
γηπεδούχοι βρήκαν τελικά πρώτοι τον δρόμο προς τα δίχτυα με τον Μάνου στο 68ο λεπτό. Ενα λεπτό αργότερα, ο άσος της Χετάφε έγινε από... ωραίος μοιραίος, καθώς με αυτογκόλ χάρισε στους φιλοξενούμενους την ισοπαλία με 1-1.Ο Μανού κατάφερε να διορθώσει το... λάθος του στο 84` όταν νίκησε τον Ιραϊθόθ εκ νέου και έγραψε το 2-1, βάζοντας την ομάδα του και πάλι μπροστά στο σκορ.Το γκολ του όμως δεν ήταν αρκετό για να χαρίσει το τρίποντο στην Χετάφε, καθώς στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Βέρα κατάφερε να κάνει το 2-2 και να δώσει στην Μπιλμπάο τον βαθμό της ισοπαλίας.Αναλυ