Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν Γιουβέντους και Φιορεντίνα στο Τορίνο

Την ευκαιρία να πιάσει τη Λάτσιο στην 2η θέση έχασε η Γιουβέντους, που υποχρεώθηκε σε εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Φιορεντίνα στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Serie A. Η μεγάλη κυρία έχει πλέον 24 βαθμούς, όσους και η Νάπολι με ένα παιχνίδι λιγότερο, ενώ η ομάδα της Φλωρεντίας, που βρισκόταν μπροστά στο σκορ για περίπου 80 λεπτά, παρέμεινε στην 13η θέση με 16 βαθμούς. Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τους βιόλα, καθώς πριν συμπληρωθούν τα πρώτα τέσσερα λεπτά, βρέθηκαν μπροστά στο σκορ. Ο
Βάργκας γέμισε από τα αριστερά η μπάλα κόντραρε στον Μότα και στη συνέχεια κατέληξε στα δίχτυα του Στοράρι, κάνοντας το 1-0 για τους φιλοξενουμένους.Η ομάδα του Λουίτζι Ντελ Νέρι πέρασε στην αντεπίθεση στη συνέχεια και πίεσε για την ισοφάριση, με τον Μπόρουτς όμως να δηλώνει παρών και να σταματάει τις όποιες προσπάθειες των μπιανκονέρι. Χαρακτηριστικό παράδειγμα η φάση στο 25` με τον Μέλο να σουτάρει, τον τερματοφύλακα της Φιορεντίνα να αποκρούει και στην επαναφορά ο Ντελ Πιέρο δεν μπόρεσε να κ