Ηλίας Κυριακίδης: Δεν εκμεταλλευτήκαμε το καλό μας πρώτο ημίχρονο

19:07 6/3/2011 - Πηγή: Sport.gr
Την πεποίθηση του ότι ο Εργοτέλης δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί το καλό πρώτο ημίχρονο που είχε και γι' αυτό ηττήθηκε στο σημερινό ματς με τον Ολυμπιακό, εξέφρασε με δηλώσεις που έκανε μετά την αναμέτρηση του Φαλήρου ο Ηλίας Κυριακίδης. "Kάναμε ένα καλό πρώτο ημίχρονο, δυστυχώς όμως δεν καταφέραμε να εκμεταλλευτούμε το καλό μας πρώτο 45λεπτο. Με την είσοδο του Ιμπαγάσα όλα άλλαξαν. Ο Ολυμπιακός κατάφερε να
περάσει τις μπαλιές που δεν μπορούσε στο 1ο μέρος, έπιασε καλή απόδοση για περίπου 20-25 λεπτά και κέρδισε δίκαια".Στην συνέχεια ο μέσος των κρητικών δήλωσε: "Από δω και πέρα εμείς αφήνουμε πίσω αυτό το παιχνίδι, έχουμε 5 ματς ακόμα και θέλουμε να πάρουμε όσο το δυνατόν περισσότερους βαθμούς μπορούμε, για να μην μπλέξουμε σε περιπέτειες".Σε ερώτηση τέλος για το αν το παιχνίδι κρίθηκε στο χαμένο πέναλτι της ομάδας του, ο κιτρινόμαυρος άσος είπε: "Οχι σε καμία περίπτωση. Τα πέναλτι άλλες φορές μπαίνουν, άλλες όχι. Το έπιασε ο τερματοφύλακας κι απλά συνεχίστηκε το ματς".