Η Βιγιαρεάλ νίκησε με 3-0 την Ντιναμό Ζάγκρεμπ και ανέβηκε στην κορυφή του 4ου ομίλου

Η Βιγιαρεάλ εκμεταλλεύτηκε την ισοπαλία του ΠΑΟΚ με την Μπριζ και νικώντας η ίδια με 3-0 τη Ντιναμό Ζάγκρεμπ στο "Μαδριγάλ" πέρασε στην κορυφή του 4ου ομίλου του Europa League. Τα "κίτρινα υποβρύχια" πέτυχαν την τρίτη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια στην έδρα τους, που χάρη σε αυτή βρίσκονται μια ανάσα από την πρόκριση στους "32". Η Ντιναμό ήταν καλύτερη στο ξεκίνημα είχε δοκάρι για
να ανοίξει το σκορ, όμως από ένα... αμφισβητούμενο πέναλτι η Βιγιαρεάλ έκανε το 1-0 και παίζοντας εξαιρετικό ποδόσφαιρο στο δεύτερο μέρος έφτασε σε μία εύκολη, όσο και εντυπωσιακή νίκη. Η Ντιναμό μπήκε πιο δυνατά και στο πρώτο 20λεπτο ήλεγχε τον αγώνα, χάνοντας στο 14' τη μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ, όταν από σουτ του Τονέλ, η μπάλα χτύπησε στο αριστερό δοκάρι του Ντιέγκο Λόπεζ.Μετά το πρώτο 20λεπτο, η Βιγιαρεάλ ισορρόπησε το παιχνίδι και άρχισε να γίνεται απειλητική. Στο 23' ο Ρουμπέν περισσότερο κέρδισε, παρά ήταν, πέναλτι, όταν ο Κελάβα βγήκε για να αποσοβήσει τον κίνδυνο και διώχνοντας την μπάλα βρή