Η Βέρντερ επικράτησε δύσκολα με 3-2 του Αμβούργου για την 6η αγωνιστική της Bundesliga

Την πρώτη της νίκη ύστερα από τέσσερις αγωνιστικές πανηγύρισε η Βέρντερ, που επικράτησε δύσκολα με 3-2 του Αμβούργου στη Βρέμη, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Bundesliga.

Οι γηπεδούχοι παρουσιάστηκαν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και με δύο γκολ σε διάστημα τεσσάρων λεπτών πήραν κεφάλι στο σκορ. Στο 25` ο Μαρίν έκανε το 1-0 και στο 29` ο Χουντ γέμισε για τον Αλμέιδα που έπιασε

την κεφαλιά και διπλασίασε τα τέρματα της Βέρντερ.

Το Αμβούργο απάντησε στην επανάληψη, με τον Φαν Νίστελροϊ να μειώνει σε 1-2 με κοντινό πλασέ στο 59` και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Πιτρόπια με διαγώνιο σουτ έφερε την ισορροπία στο παιχνίδι.

Η Βέρντερ όμως ήταν αποφασισμένη να μην αφήσει αυτή τη νίκη να χαθεί μέσα από τα χέρια της και ύστερα από πολλές χαμένες ευκαιρίες, ο Αλμέιδα έγραψε το τελικό 3-2 στο 85ο λεπτό, χαρίζοντας τρεις πολύτιμους βαθμούς στην ομάδα του.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής:Παρασκευή (24/09)Κολονία