Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας επιβλήθηκε 65-55 της Ολίμπια, φτάνοντας στην πρώτη της νίκη

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας έκανε την πρώτη της νίκη στην Ευρωλίγκα, επικρατώντας με 65-55 της Ολίμπια για την 4η αγωνιστική της διοργάνωσης. Παράλληλα η ρώσικη ομάδα σταμάτησε το νικηφόρο σερί της σλοβένικης ομάδας που μετρούσε το απόλυτο των νικών στο 4ο όμιλο με 3Χ3 νίκες. Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας, με κλειδί την εξαιρετική της άμυνα, κατάφερε να πάρει από το 1ο δεκάλεπτο μια μεγάλη διαφορά στο σκορ (20-6). Οι μόλις 6 πόντοι των φιλοξενούμενων μετά το τέλος της πρώτης περιόδου φανερώνουν την αποφασιστικότητα των παικτών της ΤΣΣΚΑ
να δείξουν από την αρχή του παιχνιδιού ποιός είναι το αφεντικό της αναμέτρησης και να σταματήσουν εδώ το αρνητικό σερί.Η διαφορά που "'έχτισε" η ΤΣΣΚΑ από το πρώτο δεκάλεπτο την βοήθησε να συνεχίσει με λιγότερο άγχος το παιχνίδι. Η Ολίμπια δεν κατάφερε να επιστρέψει ποτέ ουσιαστικά στο παιχνίδι, που αποδεικνύεται και από το γεγονός ότι η ομάδα του Γιούρι Ζντόβιτς δεν κατόρθωσε να ρίξει την διαφορά ποτέ κάτω από τους 7 πόντους. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 65-55 με την ΤΣΣΚΑ