Η Τσέλσι έμεινε στο 0-0 με την Φούλαμ στο Κρέιβεν Κότατζ, στον αγώνα που έριξε την αυλαία της 27ης αγωνιστικής της Premier League

Η Τσέλσι έμεινε στο 0-0 με την Φούλαμ στο Κρέιβεν Κότατζ και έμεινε 12 βαθμούς πίσω από την κορυφή, ενώ είχε για ήρωα τον Πετρ Τσεχ ο οποίος απέκρουσε πέναλτι στο 93ο λεπτό. Μετά την εντός έδρας ήττα από τη Λίβερπουλ, την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι δεν τα κατάφερε ούτε κόντρα στη Φούλαμ, με την λευκή ισοπαλία να αφήνει τους μπλε σε απόσταση 12 πόντων από την πρωτοπόρο Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, αλλά και δύο από την 4η της βαθμολογίας
Τότεναμ.Μάλιστα, γλίτωσε και τα... χειρότερα, καθώς η συμπολίτισσά της θα μπορούσε να πάρει τη νίκη στο 93ο λεπτό, χάρη στο πέναλτι που κέρδισε ο Κλιντ Ντέμπσι σε ανατροπή του μέσα στην περιοχή από το τελευταίο μεταγραφικό απόκτημα της Τσέλσι, τον βραζιλιάνο Νταβίντ Λουίζ.Ωστόσο, ο αμερικανός άσος της Φούλαμ δεν ήταν εύστοχος από την άσπρη βούλα, με τον Πετρ Τσεχ να πέφτει σωστά στη δεξιά γωνία του και να αποκρούει, και τον Ντέμπσι να στέλνει τη μπάλα άουτ με γυριστό σουτ στην επαναφορά.Οσο για τον Φερνάντο Τόρες, βρέθηκε και πάλι στο