Η Σεβίλη ηττήθηκε 2-3 από τη Ρασίνγκ Σανταντέρ, σε ένα συγκλονιστικό σε εξέλιξη ματς

Χωρίς νίκη για μία ακόμη αγωνιστική έμεινε η Σεβίλη στην Primera Division, καθώς αν και έπαιζε με παίκτη παραπάνω από το 39` ηττήθηκε με 2-3 από τη Ρασίνγκ Σανταντέρ, στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής. Το φινάλε της αναμέτρησης ήταν συγκλονιστικό, με τη Σεβίλη να ισοφαρίζει στο 83` και να χάνει το ματς στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων! Η Ρασίνγκ Σανταντέρ είχε ανάγκη για βαθμούς, ώστε να απομακρυνθεί κι άλλο
από την επικίνδυνη ζώνη και μπήκε δυνατό στο παιχνίδι. Μόλις στο 12ο λεπτό κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Κριστιάν και επτά λεπτά αργότερα έκανε το 2-0, καθώς ο Ράκιτιτς, άθελά του έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.Η Σεβίλη άρχισε να πιστεύει στην ανατροπή όταν απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα στο 39`, λόγω αποβολής του Φερνάντες. Ενα λεπτό αργότερα μάλιστα μειώσε σε 1-2, με γκολ που σημείωσε ο Φάτσιο και μπήκε στο δεύτερο ημίχρονο με στόχο να ισοφαρίσει το παιχνίδι.Παρότι αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο, όμως, η Σανταντέρ άντεξε στην πίεση των σεβιγιάνων και δέκα λε