Η Ομόνοια κέρδισε 2-0 τη Ρένοβα και προκρίθηκε εύκολα στον γ’ προκριματικό γύρο του Champions League

Στον γ’ προκριματικό γύρο του Champions League προκρίθηκε η Ομόνοια, μετά τη νίκη της με 2-0 επί της Ρένοβα στα Σκόπια στον επαναληπτικό αγώνα για τον β’ γύρο.

Εχοντας επικρατήσει εντός έδρας με 3-0 για την πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση, η ομάδα του Τάκη Λεμονή είχε το προβάδισμα απέναντι στην πρωταθλήτρια Σκοπίων και κατάφερε από

νωρίς να κλειδώσει τη νίκη και το εισιτήριο για την επόμενη φάση.

Οι παίκτες της Ομόνοιας παρουσιάστηκαν μουδιασμένοι στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, ενώ οι γηπεδούχοι βρέθηκαν πολύ κοντά στο 1-0 στο 5ο μόλις λεπτό, όταν το σουτ του Γιαντσέφσκι σημάδεψε το δοκάρι. Σταδιακά, οι πράσινοι βρήκαν τα πατήματά τους στον αγωνιστικό χώρο και πέρασαν μπροστά στο σκορ στο 15`, όταν ο Αλωνεύτης με ωραία ατομική ενέργεια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και έκανε το 1-0.

Οι κύπριοι είχαν πλέον τον έλεγχο του αγώνα και εννέα λεπτά αργότερα ο Εφραίμ γέμισε για τον Λεονάρντο, που με πλασέ πάνω στην κίνηση έγραψε το 2-0.